“Zdolni z Pomorza” – „SpaceCraft – podbij Kosmos!”

W ramach projektu „Zdolni z Pomorza” został zorganizowany konkurs projektów, do którego przystąpił m.in. zespół informatyków z naszego Powiatu w składzie: Jakub Bronowski, Konrad Obernikowicz i Bartłomiej Krawisz. Opiekunem młodych był mgr inż. Aszyk Piotr.

Tematem pracy zespołu było „SpaceCraft – podbij Kosmos!”. W ramach projektu została wykonana gra komputerowa z elementami sztucznej inteligencji. Zadaniem gracza jest eksploracja i zdobywanie kolejnych planet by mieć jak największe zasoby. W ramach dodatkowych prac, dzięki uprzejmości dyrektora Janusza Aszyk z ZSOiO w Pruszczu Gd., uczniowie skorzystali z drukarki 3D i wydrukowali model jednej z rakiet. Chłopcy poświecili sporo swojego czasu na realizację projektu, zdobywając nowe umiejętności, zwłaszcza pracy grupowej oraz rozwijając umiejętności programowania.

W dniu 12 maja 2018 odbył się finalny pokaz projektów z całego województwa w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. W grupie „informatyka, matematyka i fizyka”  było 23 projektów o bardzo wysokim poziomie zaawansowania, wykonanych zarówno przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjum jak i szkół średnich.

Projekt z Pruszcza Gd. spotkał się z szerokim zainteresowaniem współuczestników i odwiedzających, także za aranżację stanowiska, którą wspomogli dyrektor Janusz Aszyk i opiekun zdolnych w powiecie gdańskim p. Jan Kopiński. Projekt otrzymał wyróżnienie i uczniowie otrzymają nagrody na wielkiej gali projektu w Filharmonii Bałtyckiej w czerwcu 2018.

Gratulujemy sukcesu naszym podopiecznym i zapraszamy w przyszłym roku chętnych do uczestnictwa w projekcie „Zdolni z Pomorza”, którego aktywnie wspierają władze samorządowe powiatu gdańskiego.