Sprawozdanie ze spotkania z p. Starostą

Jako przedstawiciele pruszczańskiej grupy kompetencji społecznych ze „Zdolnych z Pomorza” uczestniczyliśmy w piątek (07.11.2019) w zaaranżowanym przez nas spotkaniu ze Starostą naszego powiatu- panem Stefanem Skoniecznym.

Naszym celem było uzyskanie objęcia przez starostwo patronatem honorowym projektów, które chcemy zrealizować w tym roku szkolnym. Oba projekty mają skupić się na promowaniu czytelnictwa w naszej lokalnej społeczności. Spotkanie okazało się kolejnym sukcesem. Pan Starosta zgodził się na zostanie naszym patronem oraz zaoferował nam swoją pomoc w postaci wsparcia w uzyskaniu potrzebnych nam środków do realizacji naszych zamierzeń, takich jak np. lokal, w którym mają odbyć się zaplanowane przez nas wydarzenia. Udzielił nam także dużo cennych rad i wskazówek, które z pewnością wykorzystamy w przyszłości.

Wierzymy w to, że współpraca z przedstawicielami samorządu terytorialnego będzie korzystna nie tylko dla naszych projektów i działań, ale także dla nas samych, gdyż jest to niesamowita okazja do rozwoju naszych własnych kompetencji społecznych.